Iğdır’ın kayısı bahçelerinde tablo gibi sonbahar görüntüleri

Iğdır’ın kayısı bahçelerinde tablo gibi sonbahar görüntüleri

Türkiye’nin 3 ülkeye sınır kapısı bulunan, Doğu’nun Çukurovası olarak bilinen ve ülkemizin önemli kayısı üretim alanlarından olan Iğdır’da, kayısı bahçelerindeki sonbahar görüntüleri görenleri hayran barıkıyor. Bir tarafta zirvesi karla kaplı Ağrı Dağı bir tarafta sarı, yeşil ve kahverengi tonların bir araya geldiği bahçeler, görsel şov sunuyor.

Iğdırın kayısı bahçelerinde tablo gibi sonbahar görüntüleri

Iğdır’da yaz aylarında sarı altın olarak bilinen ayrıca önemli bir ekonomik geliri oluşturan ve sonbaharda da sararan yaprakları ile ayrı bir güzelliğe bürünün kayısı bahçeleri başta doğa tutkunları olmak üzere fotoğrafçıların da ilgi odağı olmuş durumda. Her yıl olduğu gibi bu yılda ekim, kasım aylarında aynı iklim koşullarının yaşandığı Iğdır’da aynı kartpostallık görüntüler, bahçelerde kendini gösteriyor. Güz döneminde yaşanan yaprak dökümünü görmek mümkün. Doğa severler sonbaharın güzelliğini görmek ve yaşamak için Melekli kasabasında bulunan İrem bağlarına akın ediyor. 

Iğdırın kayısı bahçelerinde tablo gibi sonbahar görüntüleri

Vatandaşlar, “Sonbahar Iğdır’a bu yıl geç geldi Aslında her mevsimin kendine özgü güzellikleri var. Oysa sonbaharın da kendine özgü pek çok güzelliği var. Doğanın kışa hazırlanışını gözlemlemek ayrı bir zevk. Ağaçlar yapraklarını döküyor. Yapraklar sararmış güzel manzara Iğdır da sonbahar mevsimi de ayır bir güzelliktir” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir